הסכם גירושין

הסכם גירושין

גירושין הם נושא מורכב לבני זוג, משום שזו סיטואציה שבה בני זוג שחיו ביחד וגידלו ילדים יחדיו, לפתע מוצאים את עצמם נפרדים ומתפצלים לשני צדדים. יתרה מכך, גירושין לא פעם כוללים מריבות קשות, שנובעות מקנאה וכעסים שהצטברו במהלך שנות הנישואין. כך, לעיתים הליכי גירושין הופכים להיות מורכבים מאוד, ובמקום הליך גירושין שיכל להיות קצר וענייני, נוצר הליך משפטי ארוך ומסורבל, המתנהל בשתי ערכאות שונות, שמכביד מאוד על כל המעורבים. במאמר שלהלן, אנו נבקש להיות אופטימיים ולהציג טיפים לשאלה: כיצד אפשר להתגרש בצורה יעילה, נכונה ומהירה? במאמר זה, נציג לכם תוכן איכותי ככל שנוכל, אך נדגיש כי אם יש צורך, חשוב להיעזר בעורך דין משפחה.

אז איך נכון להתגרש?

גירושין הם כאמור סיפור מורכב. לכן, אנו מציעים לפעול וליישם את הטיפים שנציג לכם הקוראים, כדלקמן. לא תמיד יישום הטיפים אפשרי, אך כעורכי דין לגירושין אנו יכולים להעיד בפירוש, שאם תנסו חלק מהטיפים, הסיכוי לגירושין נעימים, מהירים ומכבדים, עולה משמעותית.

נוהגים בכבוד:

זוגות המצויים בהליך גירושין, לא פעם מתנהגים כאילו הם מנהלים סכסוך עם שותף עסקי לשעבר, ולא עם בן או בת הזוג לשעבר והורה של ילדיהם המשותפים. סכסוך גירושין הוא סכסוך בין בני זוג לשעבר, ולכן יש להתנהל בו ברגישות, בהגינות וכן בכבוד. לא מתגרשים מאויב, אלא מבן זוג, אבי או אם הילדים שלכם. לכן, הטיפ הראשי שלנו, הוא לנהוג בכבוד כלפי בן או בת הזוג שלכם, במהלך הגירושין. אם תכבדו את הצד השני, תגלו שהגירושין כנראה יהיו פשוטים יותר.

חותרים להסכמה:

את הליך הגירושין אפשר לנהל במספר הליכים נפרדים. אפשר להתגרש בבית הדין הרבני, בהתאם לחוקי מדינת ישראל. את סוגיית משמורת הילדים, מזונות הילדים וחלוקת הרכוש המשותף, אפשר לברר בבית הדין הרבני וכן בבית המשפט לענייני משפחה. יחד עם זאת, אפשר להתגרש בהסכמה, באמצעות פנייה למגשר גירושין. כלומר, לא לנהל הליך משפטי ארוך יקר ומורכב, אלא פשוט לשבת עם בעל מקצוע, שינסה לפשר ולגשר בין ניצים, וכך להגיע לידי הסכמה, שתייתר את כל המחלוקות המהותיות שנובעות מהליך גירושין. גישור, להבדיל מהליך משפטי, הוא הליך נעים, לא פורמלי, שבו בני הזוג הם אלו שבשליטה. בהליך משפטי, צצות טענות קשות, חקירות נגדיות ופולשניות ועוד. לכן, אנו תמיד מציעים לבני זוג המצויים בהליך גירושין, לחתור להסכמה ולפשרה.

מקבלים ייעוץ משפטי:

אחד הדברים החשובים שיש לעשות לקראת הליך גירושין ובמהלכו, הוא לקבל ייעוץ משפטי מעורך דין משפחה בעל ניסיון. הליך גירושין יש לנהל מעמדה של כוח, וגם הליך גישור לגירושין מוסכמים, צריך לקיים מעמדה של ידע וכוח. לכן, חשוב מאוד להתייעץ עם עורך דין משפחה כבר בהתחלה, ולדעת היטב מה הזכויות שלכם במסגרת ההליך המשפטי.

לא מערבים ילדים בסכסוך:

טעות קשה של בני זוג, היא לערב ילדים בסכסוך הגירושין. אם אתם, כבני זוג, רוצים להתגרש, זה דבר לגיטימי, אבל לא לגיטימי לסכסך בין הילדים לאחד ההורים. לעיתים, הדבר הוא בלתי הפיך, משום שהוא עשוי לגרום לסכסוך מר וניתוק קשר. בנוסף, הדבר עשוי ליצור ניכור הורי, דבר שלעיתים מהווה עילת תביעה נפרדת נגד ההורה המסית. מוסרית, יצירת סכסוך בין הורה לילדים, על רקע הליך גירושין, היא דבר פסול. לכן אנו מציעים: לעולם לא לערב ילדים בסכסוך.

לא שוכחים שיש יום שאחרי:

לעיתים, במסגרת הליך גירושין, בני זוג פשוט שוכחים שיום אחד, הכל יסתיים. השאלה מתי יבוא היום הזה? היום הזה עשוי להגיע מהר, ואז בני הזוג יוכלו להתפנות למה שחשוב: מציאת זוגיות חדשה וטובה יותר. מנגד, ייתכן שבני הזוג ינהלו הליך גירושין ארוך כל כך, שיימשך שנים, עד שהם פשוט ישכחו את המטרה לשמה הם התגרשו. לכן, אנו תמיד מציעים לא לשכוח את היום שאחרי.

לסיכום:

במאמר זה, הסברנו כיצד הליך גירושין יכול להסתיים בצורה יעילה ומהירה, מבלי לנהל הליכים משפטיים. הדרך לכך היא לנהוג בכבוד, לקבל ייעוץ משפטי, להימנע מלערב ילדים בסכסוך, והחשוב ביותר הוא לפנות למגשר גירושין, כדי להגיע לידי הסכם גירושין.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on telegram

מאמרים נוספים:

דילוג לתוכן