עורך דין גירושין

עורך דין גירושין

גירושין הם עסק "מכוער". כן – צריך להודות בכך: לא קל, לא נעים ולא כיף להתגרש. גירושין הם לא רק עסק מכוער, אלא גם עסק יקר, שגוזל מבני הזוג את זמנם ואת כספם, כאשר הכסף נגרע מהנאות ו/או הוצאות אחרות, לעיתים גם על חשבון הילדים. זאת ועוד, גירושין הם עסק קשה מבחינה רגשית. חייתם יחד, הקמתם משפחה, ולפתע – אין יותר משפחה. אתם חוזרים הביתה והבית ריק, חסר דבר מה. כל אלו ועוד, הופכים בעצם את הליך הגירושין לקשה כלכלית ורגשית. אך האם ניתן להקל על הליך הגירושין? האם אפשר להפוך אותו להליך קל יותר? התשובה חיובית. כעורך דין גירושין בעל ניסיון רב, אציג לפניכם במאמר זה מספר טיפים שאולי לא ימנעו מכם להתגרש, אבל יתכן שיקלו עליכם בעת הגירושין, שהם הליך לא פשוט גם כך.

אדגיש כי מטרת המאמר היא להעניק לכם הקוראים תוכן איכותי, אך אין בו כדי להוות תחליף לייעוץ משפטי ספציפי עם עורך דין גירושין.

אז איך אפשר להקל על הליך הגירושין?

כאמור, אני לא אוכל להבטיח שהליך הגירושין יהיה קל יותר, אך אוכל להציג מספר טיפים שיוכלו להקל על הליך הגירושין, אם תיישמו אותם:

לנהוג בכבוד ובדרך ארץ: אתם לא מתגרשים מהאויב שלכם, ואתם לא מנהלים מלחמה על חשבון הילדים שלכם והחיים שלכם. אתם בסה"כ נפרדים מאדם שעמו הקמתם משפחה והבאתם ילדים נהדרים לעולם. לכן, אל תתנהגו כאילו אתם כעת במלחמה על חייכם. אתם לא. כאמור, אתם נפרדים מאדם יקר, שעשיתם עמו כמה דברים בחייכם. לכן, אם תנהגו כלפי הצד השני בכבוד ובדרך ארץ, יתכן שתגלו שהגירושין יהפכו להיות קלים יותר.

לפנות לעורך דין גירושין: גם כאשר מתגרשים בצורה נעימה וחותרים לגירושין יעילים ואף מוסכמים, רצוי מאוד לעשות זאת מעמדה של כוח. כלומר – רצוי מאוד לדעת מה הזכויות שלכם ומה מגיע לכם. כמו כן, הליך הגירושין הוא הליך מורכב מבחינה משפטית, ולכן, גם בעת עריכת פשרה ואף ניסוח הסכם גירושין, חשוב להיות מלווה בעורך דין משפחה או עורך דין גירושין בעל ידע וניסיון, שיוכלו לסייע לכם לעבור את הליך הגירושין בצורה מיטבית.

אל תערבו ילדים: אחת הטעויות הקשות שבני זוג עושים בעת גירושין, היא לערב את הילדים המשותפים. זו טעות קשה, שיכולה לפגוע במערכת היחסים שלכם עם ילדיכם, לא רק בטווח הקרוב, אלא גם בטווח הרחוק מאוד. הליכי גירושין לעיתים משפיעים על היחסים בין הילדים לאחד ההורים לצמיתות, ולעיתים גם באופן בלתי הפיך. כעורך דין גירושין, נתקלתי במקרים שבהם, עקב גירושין, נותק קשר בין ילדים לאחד ההורים, לשנים רבות בהמשך. מדובר באסון משפחתי ובנזק קשה מאוד לילדים המשותפים. לכן, אין לערב ילדים ואין להכפיש את הצד השני מול הילדים. יש להימנע מכך בכל תוקף.

לא לשכוח את היעד: זכרו שאתם מתגרשים כי אתם רוצים משהו אחר. אולי האהבה כבתה, או ששניכם רוצים לפנות לאפיקים אחרים בחיים. עד כאן אין שום בעיה, אין שום פסול בגירושין. אבל יש פסול בלשכוח, במסגרת הגירושין, מה היעד שלכם. היעד שלכם הוא בסה"כ להמשיך את החיים בצורה תקינה, אולי אפילו למצוא זוגיות טובה יותר בעתיד. אבל אם תנהלו מלחמות מיותרות, הרי שאתם פשוט תשכחו את היעד שלכם, ואז אתם פועלים בחוסר שיקול דעת ופוצעים בעצם את עצמכם.

לפנות לגישור: גישור במסגרת הליך גירושין הוא דבר מבורך, משום שהוא יכול לסייע לבני הזוג להגיע לידי פשרה, ובכך בעצם למנוע את ההליכים המשפטיים המורכבים, לרבות – בענייני חלוקת רכוש, משמורת מזונות ועוד. גישור נועד להביא את הצדדים לידי הידברות, וכאשר קיימת הידברות, קל יותר להגיע להסכם גירושין, שיכול להביא לגירושין מהירים. לכן, כעורך דין גירושין בעל ניסיון רב, אני תמיד מציע לחתור להליך גישור, שהוא גם במידה רבה מחויב היום מבחינה חוקית. לכן, תנו הזדמנות לגישור ולהידברות.

לסיכום:

ישנם טיפים רבים שאפשר להציג לבני זוג, כדי להביאם לגירושין יעילים ופחות קשים. במאמר זה מניתי חלק קטן מהם, שמבוסס על ניסיוני הרב כעורך דין גירושין. אני שב ומציע כי בעת גירושין, חשוב לפנות לייעוץ משפטי, כדי לבחון את זכויותיכם.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on telegram

מאמרים נוספים:

דילוג לתוכן